Mavi Program

4-5 Yaş arası çocukların koordinatif becerilerinin gelişimine yönelik hazırlanmış eğlenceli ve oyuna dayalı bir programdır.

Bu program çocukların koordinasyon, denge, beceri ve hareketlilik yeteneklerini eğlenceli aktiviteler ile geliştirmeyi amaçlayan mini tenis programının ilk aşamasıdır. Bu aktiviteler sayesinde çocukların raketle ve topla olan beceri gelişimleri sağlanırken, aynı zamanda yapılan çalışmalardan keyif almaları amaçlanmaktadır.

Bu programda çocuklardan istenen görevler son derece basit, temel ve eğlenceli çalışmalardan oluşmakta ve bu sayede başarılı olan çocuklar mutlaka takdir edilerek motivasyonları artırılmaya çalışılmaktadır. Motivasyonlarındaki bu artış çocuklarda kendine güven duygusunun gelişmesine yardımcı olurken aynı zamanda tenis oyununa ve kişisel gelişime yönelik cesaret, odaklanma, konsantrasyon gibi duygu, tutum ve davranış gelişimlerine de katkı sağlamaktadır.

Sünger toplarla veya kırmızı hafif tenis toplarıyla ve çocuğun fiziksel yapısına uygun minik raketlerle oynanmakta ve çocukların çalışmalara odaklanabilmeleri için mümkün olan maksimum eğlenceyi içermektedir.

Tenis dersleri bu eğlenceli temel hareket eğitimi aktiviteleri üzerine planlanmaktadır. Ayrıca çocukların yaratıcı fikirleriyle de bu aktiviteler sınırsız sayıda çeşitlendirilerek gelişime değişime açık hale getirilmiştir.

Eğlenceli aktiviteler aynı zamanda bu esnek öğretim programına yön vermekte ve standardize edilerek yapılandırılmasına olanak sağlamaktadır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir